Die Presse: Orbán csoportja nagy dilemma elé került
Dilemma előtt áll a visegrádi országok együttműködése - írta pénteki elemzésében az osztrák Die Presse.
Dilemma előtt áll a visegrádi országok együttműködése - írta pénteki elemzésében az osztrák Die Presse.
Rendkívüli kormányfői csúcstalálkozón foglalkozik majd a négy visegrádi a gyengébb minőségű élelmiszerek problémájával – jelentette be Robert Fico szlovák miniszterelnök.
Egy szlovák páros nyerte a visegrádi országokból érkező sírásók versenyét.
A szlovák miniszterelnök felvetette, hogy Csehország, Magyarország, Lengyelország és Szlovákia megakadályozza olyan Brexit-megállapodás elfogadását, amely továbbra is hozzáférést ad Londonnak az európai piachoz, de nem biztosítja az uniós polgárok szabad munkavállalását és letelepedését a szigetországban.
Két év múlva startolhat a TV4, Fico szerint ördög lehet a részletekben.
Szüreti szezon ide vagy oda, szeretnénk megnyugtatni minden sörrajongót: nem maradnak sörfesztivál nélkül ősszel sem. Már a szeptember elseje is egy vadonatúj fesztivált hozott: Arena V4
A kelet-közép-európai országok európai uniós befolyásának erősödéséről, illetve az unión belüli különállásáról cikkezett a francia Le Monde és az olasz La Stampa.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Erdösi Lászlóné kigyúrt kopaszokkal meghekkelte az MSZP népszavazási kezdeményezését a vasárnapi boltzárról; az Európai Unió Bírósága elmeszelte a magyar cafeteriapiac állami kisajátítását; a kormányszóvivő faképnél hagyta az újságírókat, akik Habony Árpádról kérdezték; megismerhettük egy egyedülálló nő kálváriáját, aki pár nappal a tilalom bevezetése előtt jutott a mesterséges megtermékenyítéshez szükséges külföldi donorspermához; és kiderült, hogy mostanában jobb óvatosan közeledni a Mars csokijaihoz, amelyeket 55 országban hívtak vissza.
Jeszenszky Géza arról beszélt a közmédiának, hogy miért fontos a V4-ek együttműködése.
A négy visegrádi állam be akar szállni a macedón-görög határ lezárásába - értesült a Spiegel.
A menekültválság nyugtalanító új irányt adott egy régi szövetségnek - írja a visegrádi négyekről szóló, Nagy, gonosz Visegrád című cikkében az Economist brit gazdasági-politikai hetilap.
Áldás vagy átok a visegrádi államok új együttműködése? Egyelőre annyi látszik, hogy a menekültkérdésben tanúsított új egység nem diplomáciai, hanem belpolitikai előnyökkel jár, és félő, hogy az együttműködés közös nevezője a nacionalista, euroszkeptikus kelet-európai populizmus lehet.
A magyar miniszter a német kancellárt idézte gúnyosan, amikor a V4-ek találkozóján arról beszélt, hogy Magyarországot lefasisztázták a kerítésépítés miatt, most viszont, hogy mások is ezt teszik, változott a megítélés. Az Európai Bizottság alelnöke szerint Szijjártó nyilatkozata övön aluli ütés Angela Merkel felé.
A kelet-európai bevándorlókat igen hátrányasan érintő szabályozást készülnek elfogadni Nagy-Britanniában. A javaslatot Cameron ultimátumszerűen terjesztette az EU elé. A visegrádi országok egy emberként hördültek fel, kivéve Magyarországot. Diplomáciai források szerint Orbán és a brit kormányfő gyümölcsöző kapcsolatában kell keresni a hallgatás okát.
Egy lengyel kormánytag szerint Magyarország felelősségteljesen cselekszik menekültügyben, ma délután pedig arról fognak tárgyalni, hogyan segítsenek a magyaroknak. A legnagyobb lengyel ellenzéki párt vezetője azt mondta, Orbán Brüsszelben csak hangosan kimondta, amire sokan gondolnak, csak mások a politikai korrektség miatt elhallgatják véleményüket.
Sehol sem vásárolnak az interneten több napi fogyasztási cikket, mint nálunk.
"Magyarország mérlegeli, hogy az Iszlám Állam elleni fellépésben katonailag is részt vesz" – mondta Németh Zsolt, a külügyi bizottság elnöke, miután Lengyelországban részt vett a VIII. Európa-Ukrajna Fórumon.
A visegrádi országok elítélik a palesztin militánsokat, de az izraeliek által lelőtt civil áldozatok miatt is aggódnak. Felszólítják mindkét felet, hogy tegyenek meg mindent a mihamarabbi tűzszünetért.
Kedden ér véget Magyarország egyéves V4-elnöksége. Budapesten utoljára tanácskozik ma a négy ország kormányfője – Orbán Viktor magyar, Bohuslav Sobotka cseh, Donald Tusk lengyel és Robert Fico szlovák miniszterelnök.
"Visegrád valamiféle egzisztenciális válságot él át", amely leginkább "a lengyel és a magyar kormányfő nyílt vitájában mutatkozott meg a közelmúltban Pozsonyban lezajlott Globsec konferencián" – írta a cseh Hospodarske Noviny. A lap szerint a lengyelek azon képességét, hogy még a legkényesebb problémákat is nyíltan megvitassák, Prágában, Pozsonyban és Budapesten hisztériának tekintik.